пасбет

В дълбок тиган загрейте растителното масло и, като разбърквате, запържете черния дроб с лука и чесъна до омекване (около 20 минути). Подправете със сол, черен пипер и щипка индийско орехче. Домашният пастет е нещо напълно различно от пастета, който ще откриете на рафта в магазина. Спокойно може да намажете този домашен пастет на филийка и да го включите не само в своята закуска, а и в закуската на своето дете. Лесен, достъпен и много бърз за приготвяне, домашният пастет от пилешки дробчета е още едно вкусно предложение за обогатяване на менюто и бързо, бързо влиза в графата “Любими”.

вкусни рецепти за домашен пастет

Те ги приготвят най-често чрез варене или печене на месото на водна баня. А британците не сядат на коледната трапеза без хрупкави франзели с пастет от гъши дроб. Разновидност на пастетите са терините – те обикновено се правят с по-груба консистенция и може да заместят основното ядене.

Как да си приготвим перфектния пастет?

Това е деликатес, цената на който е доста висока. Не се заблуждавайте от някои етикети, които срещу 4-5 лева ви лъжат, че купувате пастет от гъши дроб. Французите се гордеят с този свой специалитет, а най-претенциозните ресторанти се съревновават в неговото изтънчено приготвяне. 4 Добавете брендито, разбъркайте и извадете дробчетата да изстинат.

пасбет

Турската кухня – една от диктаторките на световния вкус (+рецепти)

Ако искате да ги избегнете е добре да си направите домашен пастет. Загряваме тиган с малко масло и добавяме лукът, мащерката и салвията и задушаваме с малко вода,  докато лукът се карамелизира. Производство на пастет се разпространява предимно в селата. Основната съставка бил черният дроб, въпреки че в селските рецепти съдържанието на съставките не е най-точното, но технологията на приготвяне е почти винаги една и съща. Често разбърквайте, докато дробът се готви и добавете мащерката- голяма щипка суха или листенцата на 4-5 стръка.

  • Пастетът е много вкусен, нежен и с кремообразен вкус.
  • 3 В същия тиган, почистен само с хартия, хвърлете дробчетата и повечето листа от салвия.
  • Свареният боб от консерва превръща правенето на салата от зрял боб буквално в детска игра.
  • Често разбърквайте, докато дробът се готви и добавете мащерката- голяма щипка суха или листенцата на 4-5 стръка.

Тази рецепта е моето предложение за пастет от свински дроб.

пасбет

Добавете наситнен чесън, мащерка и дафинов лист и печете в предварително загрята на 150 °С фурна за 3,5 часа. Например, известният фоа гра, специално приготвен мазен гъши дроб, принадлежи към категорията на пастетите. Между другото, малко хора знаят, че има и веган-версия на деликатеса, която се приготвя на базата на бобена извара с манатарки на прах, коняк и соево мляко. Понякога е гарнитура, понякога е самостоятелно ястие или полуготов продукт за по-сложно ястие.

Безпрецедентен е вкусът на френските пастети от мариновано варено месо в портвино, шампанско или коняк, което се използва главно за пастет от гъши или заешки дроб и други вътрешности. Лука и морковите нарежете на ситно и ги задушете до омекване в 100 мл вода и 1 супена лъжица от маста (предпочитам да приготвям пастета с мас). Добавете в омекналите зеленчуци, които са останали на мазнина изкиснатия и отцеден от водата дроб. Някои видове пастет включват освен дроб и месо в състава си. Този, който ви предлагам е само от свински черен дроб.

Подобни рецепти

  • Задушавайте всичко заедно за около 2-3 минути.
  • А пастетът може да бъде много изискана и скъпа храна, ако е направен от добри качествени продукти.
  • Чехите също са известни със своите пастети.
  • Най-изисканите рецепти за пастет съдържат трюфели.
  • Разновидност на пастетите са терините – те обикновено се правят с по-груба консистенция и може да заместят основното ядене.

Месото заедно със зеленчуците се вари дълго, докато омекне и започне да се отделя от костта. Тогава месото се нарязва на ситно и към него са прибавят парчета от нетрадиционни съставки като плодове, подправки, зеленчуци, гъби /особено трюфели/, ванилия, ядки или стафиди. По-съвременната форма на пастет обаче въпреки неумиращата слава на Наполеоновите френски готвачи се приписва на главния готвач от Страсбург – Жан-Пиер Клаус. Неговата рецепта за пастет от черен гъши дроб, датираща от 18 век, е смятана за фаворит сред тези деликатеси.

Нежен деликатес, който се получава като разбиете задушените в маслото черен дроб, сметана и лук. Можете да https://palms-bet-bg.net/ добавите индийско орехче за повече аромат. Сервирайте с резени франзела и сос от горски плодове. В тях присъстват всякакви видове зеленчуци – лук, моркови, гъби.

Важно е да вземете вкусно и висококачествено сирене с кремообразен вкус, тъй като това значително влияе върху вкуса на готовият пастет. Благородната напитка ще добави леко пикантни и сладки нотки към предястието. Карантиите могат да бъдат задушени в коняк или фламбирани. Бяло вино или уиски ще добавят не по-малко интересни нюанси към ястието. Охладете получената маса, добавете нарязаното сварено яйце и смелете с блендер до гладкост.

Recommended Posts